لیزر درمانی فقط مخصوص بانوان نیست‼️

مردان نیز از لیزر برای رفع موهای زائد قسمت های مختلف بدن از جمله سینه و پشت بدن، گردن، خط ریش، گونه و گوش و… بهره می گیرند. این روش روز به روز در میان مردان محبوبیت بیشتری پیدا می کند و تقاضا برای آن فراوان است.

کدام لیزر براى موهاى زائد بهتر است؟

شبکه های اجتماعی و مجله های زرد پر از تبلیغات لیزر های موهای زائد هستند که ضمن offer های گوناگون و گاهی عجیب ادعا می کنند که بهترین و موثر ترین روش زدودن موهای زائد را ارائه می کنند.
ببینیم حقیقت موضوع چیست؟
لیزر های موهای زائد از طول موج های نزدیک مادون قرمز استفاده می کنند و موثرترین آنها دایود (Diode810)،الکساندرایت(alexandrite755) وNd:YAG هستند.
مطالعات متعدد نشان داده که در صورت تنظیمات مناسب اثر بخشی لیزر های دایود و الکساندرایت بسیار خوب و تقریبا مشابه هم است.

در پوست های روشن نظیر اغلب اروپایی ها تفاوت چندانی در انتخاب بین این دو وجود ندارد ولی در مورد پوست های کمی تیره تر مثل بیشتر ایرانی ها ریسک عوارضی مانند سوختگی و تغییرات رنگدانه ای با لیزر دایود قدری کمتر است، و شاید از این جهت نسبت به الکساندرایت ارجحیت داشته باشد. بنابراین تبلیغات وسیع که به ارجح بودن لیزر الکساندرایت می پردازند فقط در کمتر بودن درد باعث ارجحیت الکساندریت بر لیزر دایود مى باشد.
لیزر Nd:YAG نسبت به دایود و الکساندرایت اثر بخشی پایین تری دارد ولی به خاطر کم بودن احتمال سوختگی در پوست خیلی تیره هم قابل استفاده است.
سیستم های IPL در واقع لیزر نیستند و نور فشرده تولید می کنند. در مجموع نسبت به لیزرها اثر بخشی کمتر و عرارض بیشتری دارند. ولی باید دانست که سیستم های IPL خیلی متنوع هستند و نسل های جدیدتر آنها نظیر SHR اثری معادل لیزرها دارند.
بنابراین این پرسش که کدام دستگاه لیزر بهتر است به طور عام قابل پاسخ گویی نیست و به رنگ پوست، رنگ و ضخامت مو و فاکتورهای دیگر بستگی دارد. جهت انتخاب درمان مناسب برای رفع موهای ناخواسته بهتر است به پزشک پوست و مو مراجعه شود.

لیزر درمانی فقط مخصوص بانوان نیست‼️
برپایه ۶ رای

این مطلب تاکنون ۲۳۸بار رویت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *