مراقبت بعد از لیزر

ده نکته مراقبتی بعد از انجام لیزر موهای زائد

 1. بعد از لیزر تا مدت ۲۴ ساعت به هیچ عنوان اقدامات زیر را انجام ندهید:
 • استفاده از مواد شوینده در محل لیزر
 • فعالیت بدنی شدید
 • آرایش
 • استفاده از دوش آب (بدون مواد شوینده در ۲۴ ساعت اول بلامانع است اما بهتر است انجام ندهید.)
 1. از زمان لیزر به مدت ۳ روز کرم “زینک + بتامتازون” (برای نواحی بدن) و کرم “زینک + مومتازون” (برای نواحی صورت) را هر ۸ ساعت بزنید و از روز چهارم به بعد از کرم ضدآفتاب استفاده کنید. دقت فرمایید کرم زینک را به نسبت یک سوم کرم های دیگر استفاده نمایید.
 2. به مدت ۱۰ روز از تماس مستقیم با آفتاب بپرهیزید و هر ۴ ساعت کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 3. از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند اسپرین یا داروهای ضد التهاب اجتناب کنید.
 4. ریزش موها در جلسات لیزر، در هر فرد متفاوت است، ممکن است پس از ۲۰ روز از جلسه اول و یا حتی ممکن است پس از جلسه دوم و سوم اتفاق افتد. این کاملا نسبت به شرایط پوست هر فرد متفاوت است. پس صبور باشید.
 5. پس از لیزر ۱۰ روز صبر کنید و سپس اصلاح کنید. در طی جلسات هر زمان موها رشد کردند فقط با تیغ آنها را بتراشید وبه هیچ عنوان از بند، موچین و اپیلاسیون استفاده نکنید.
 6. ممکن است دقیقا بعد از لیزر ریشه های سیاه رنگ مو را روی پوست خود ببینید که در واقع ریشه موی سوخته شده است و بعدا می ریزد.
 7. برای جلسه بعدی لیزر صورت ۱ ماه بعد و برای لیزر بدن ۲ ماه بعد مراجعه کنید. مراجعه به موقع شما باعث جوابگیری بهتر و عدم افزایش جلسات خواهد بود. در مناطقی که رشد موها آهسته است مانند پشت، درمان ممکن است هر ۱۲ تا ۱۶ هفته انجام شود.
 8. یک یا دو روز بعد از لیزر، منطقه تحت درمان مانند آفتاب سوختگی می باشد. کمپرس سرد و مرطوب کننده ممکن است کمک کند. لطفا محل درمان با لیزر و زخم های احتمالی به هیچ وجه دستکاری نشود.
 9. اگر صورت شما درمان شده باشد، روز بعد می­توانید آرایش کنید، مگر اینکه پوست شما تاول زده باشد.

این مطلب تاکنون ۷۴۷بار رویت شده است.

دیدگاه ها بسته شده اند.