مو رشدمورشد

ابزار پوشیدنی برای رشد مجدد مو

محققان انجمن شیمی آمریکا یک ابزار پوشیدنی جدید ساختند که موجب افزایش سرعت رشد مجدد مو می شود.

طبق گزارشی از  پایگاه خبری ساینس دیلی، پیش از این مطالعاتی انجام گرفته است که نشان می دهد تحریک پوست با استفاده از لیزر می تواند منجر به رشد مجدد مو شود، اما تجهیزات موردنیاز برای انجام این کار حجیم بوده و نیاز به انرژی زیادی دارد.
اکنون محققان یک ابزار پوشیدنی انعطاف پذیر ساختند که از یک مجموعه میکرو ال ای دی تشکیل شده است. این مجموعه که شامل ۹۰۰ میکرو ال ای دی با نور قرمز است، روی یک تراشه با ابعادی کوچکتر از یک تمبر پستی با ضخامت ۲۰ میکرومتر قرار گرفته است. توان مصرفی این ابزار تقریبا ۱۰۰۰ برابر کمتر از لیزرهای نوردرمانی است و انرژی آن موجب آسیب گرمایی به پوست انسان نمی شود. 
محققان این ابزار را برای رشد مجدد مو روی پشت موش ها مورد آزمایش قرار دادند و مشخص شد رشد مجدد موهای موش هایی که روزانه ۱۵ دقیقه و به مدت ۲۰ روز با استفاده از این ابزار تحت درمان قرار می گیرند در مقایسه با سایر موش ها سریع تر است. 
ریزش مو میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار داده است و سالانه حدود ۳۵ میلیون مرد و ۲۱ میلیون زن در جهان دچار این عارضه می شوند. ریزش مو ممکن است در اثر وراثت، تغییرات هورمونی، ابتلا به بیماری ها، مصرف برخی از داروها و عواملی از این دست باشد.

منبع: http://www.irna.ir/fa/News/83042717

ابزار پوشیدنی برای رشد مجدد مو
برپایه ۲ رای

این مطلب تاکنون ۲۰۱بار رویت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *